Zapraszam do stołu

Niech Cię nie zwiedzie tytuł, żadnych przekąsek ani tym bardziej przepisów serwować nie będę. Dziś chciałam zaprosić do rozmowy o wyglądzie naszych stołów.

Zgodzisz się chyba z mną, że choćby człowiek stawał na rzęsach i wysprzątał salon na błysk – goście, jakoś z automatu po przekroczeniu progu domu, siadają przy stole w kuchni lub jadalni.

Nie ma znaczenia czy jest to już ten wymarzony od dawna, przy którym zmieszczą się 3 pokolenia rodziny w święta. Czy też może kupiony drogą kompromisu (tzw. 'na chwilę’), albo taki z odzysku czekający wciąż na dzień renowacji. W każdym domu jakiś jest, a my lubimy gdy cieszy oko i zachęca do zasiadania przy nim.

zdjęcie stołu nakrytego białym obrusem z biało srebrną zastawą. Na środku stołu obfity bukiet róż z zielonymi dodatkami.

To właśnie stół stał się takim domowym centrum spotkań.

A jak spotkania to też obecność gorącej kawy czy herbaty, spadające sztućce, aksamitny sos pomidorowy na białym obrusie, niesforna kropla czerwonego wina…  Plamy – nieodłączna i najmniej przyjemna część wspólnego posiłku. Dlatego chcąc zadbać o swój stół, nie możemy nie docenić roli podkładek.

Bawełniane podkładki na stole. Podkładki są szare z aplikacją kolorowych stokrotek, doszytą koronką i bocznym paskiem niebiesko - granatowej łączki na beżowym tle.

A podkładki dobrze jest dobierać zgodnie z klimatem Twojego pomieszczenia, bo mają wpływ nie tylko na ogólny wystrój lecz także mogą być zapowiedzią wydarzenia.
Inaczej będziesz ozdabiać stół przed świętami…

Wielkanocne podkładki z aplikacją zajączka i pisanki, na ciemno zielonym tle.
Świąteczne podkładki z aplikacją piernikowego domku i małych zielonych choinek.

a jeszcze inaczej przed urodzinami, czy ważnymi rocznicami.

Podkładki wcale nie muszą być jednolite i nudne, jak to często kojarzone jest z obrusami. Pasują do każdego stylu aranżacyjnego. Masz kuchnię/jadalnię skandynawską, industrialną, czy może wręcz rustykalną?

Podkładki dają możliwość wyboru rozmiarów, kształtów, kolorów, wzorów…

Podkładka pod talerz w kształcie dyni.
Delikatne, prowansalskie podkładki pod talerze i kubki. otoczone białą koronką, w biało - błękitnych kolorach.

Jak to się mówi:

Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia

A Ty co sądzisz o podkładkach na stole? Korzystasz? Masz jakiś ulubiony rodzaj dekorowania stołu?
Chętnie przeczytam o tym w komentarzu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top